Výskyt Covid - 19 v MŠ

Datum konání: 6. leden 2022

Vážení rodiče,

v mateřské škole byl potvrzen případ onemocnění COVID-19. K rizikovému kontaktu s Vaším dítětem mohlo dojít v pondělí  3. a úterý  4. ledna 2022. Situace byla řešena s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje a je nutné postupovat dle jejich nařízení.

Vašemu dítěti bude nařízena karanténa, která se vztahuje pouze na osoby z rizikového kontaktu, ne na jeho rodinné příslušníky. Prosím, očekávejte doručení sms zprávy s odkazem na sebetrasovací formulář a vyřízení žádanky na PCR test. Test může proběhnout nejdříve 5. až 7. den po kontaktu, tedy od neděle 9.1.  Pokud se rozhodnete tuto možnost nevyužít, tak Vás bude ohledně karantény telefonicky kontaktovat trasovací centrum hygienické stanice.

Karanténa může být ukončena následujícím způsobem:

• v případě negativního výsledku testu, který Vaše dítě absolvovalo 5.-7. den od posledního kontaktu a pokud nemá zdravotní obtíže
  • po 14 dnech v případě, že Vaše dítě neabsolvovalo PCR test.

Prosím o doložení výsledku negativního testu formou SMS nebo tištěným potvrzením po návratu do školky.

Děti, které Covid prodělaly v posledních 180 dnech do karantény nemusí. Stejně tak děti, které nastoupily až od středy 5.1. Po domluvě s ředitelkou bude zajištěn provoz MŠ.

Děkuji za pochopení. Koplíková

Publikováno: 6. leden 2022